İYS (İleti Yönetim Sistemi)

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve ilgili mevzuat kapsamında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ ni (TOBB) ticari elektronik ileti izinlerinin ve şikâyet süreçlerinin yönetilebildiği ulusal bir platform kurmakla görevlendirmiştir. Bu bağlamda EGE BİLGİ kurulan İleti Yönetim Sistemi A.Ş.' nin 2020 yılından itibaren iş ortağıdır.

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan  https://iys.org.tr/iys/yonetmelik-degisiklik bu yönetmeliğe göre; İleti Yönetim Sistemine (İYS) kayıt yapılmasını ve onaylı ileti verilerini sisteme yüklenmesini (Gerçek ve Tacir) karar almıştır.

Şirketiniz, müşterilerine elektronik ortamda ticari amaçlı ( tanıtım, kampanya, pazarlama, tebrik mesajları, promosyon, anketler, vb. ) SMS, E-POSTA ve ARAMA faaliyetlerinin hepsini veya birini yapıyorsa İleti Yönetim Sistemine kayıt olması güncel izin alarak onaylı  ileti gönderme  zorunluluğu bulunmaktadır.

ON-LINE satın alabilirsiniz. Paketler ve fiyat bilgisi linkte yer almaktadır => https://www.egebilgi.com.tr/kvkk-yazilimi Müşterilerinizden İYS mevzuatına uygun olarak  SMS, E-POSTA ve ARAMA faaliyetleri ile alınan  ticari amaçlı elektronik iletilerinizin  izinlerini bizim paketlerimizi kullanarak tamamlayabilirsiniz. 
 
Ayrıca önceden İYS kaydınız varsa, aşağıdaki özelliklere bizimle sahip olmak için İYS sisteminizde bizi de tanımlayın !!  İYS’ ye birden fazla İŞ ORTAĞI ekleyebiliyeceğinizi ve yöneteceğinizi biliyor muydunuz ?

BİZİ SİSTEME EKLERSENİZ KAZANCINIZ şunlar olacak;

1. SMS, E-POSTA ve ARAMA izinlerini (KİŞİ ONAMI ve İSPATI DAHİL) TEK MERKEZ aktarımı yapabilirsiniz.

2. Platformdan bağımsız API ile SMS, E-POSTA ve ARAMA izinlerini İYS havuzuna gönderebilirsiniz.

3. Plasiyerlerin sahada ki İYS onamlarını alacakları çoklu kullanıcı özelliği ile TERMİNAL entegrasyonu (Cep telefonu, iPad, Tablet vb.) sağlayabilirsiniz.

4. Mağaza kasa entegrasyonu ile tüm mağazalarınızdan İYS sistemine anında kayıt gönderebilirsiniz.

5. Çoklu web form (sipariş, iletişim, servis kabul, vb.) E-ticaret paketi firmasına bağlı kalmadan tüm platrformlardan İYS havuzuna gönderebilirsiniz.

6. Kişeye özel sözleşme onamlarını alırken İYS’ de izinleri aktarabilirsiniz.

7. Önceden izinli olup daha sonra  https://vatandas.iys.org.tr/  RET veren müşterilerinizi tekrar sisteme kazandıracak iş modeline uygun API kullanımı yapabilirsiniz.

8. Son 7 gün değişen ONAY ve RET takibini  www.iletimodul.com  dan yapabilir, PAZARLAMA faaliyetlerinize ara vermeden devam edebilirsiniz.

Diğer Notlar:

İleti Yönetim Sistemi E-devlet sistemi üzerinden   Vatandaş  kullanımına açılmıştır. 

https://ticaret.gov.tr/haberler/ticari-elektronik-ileti-yonetim-sistemine-iliskin-basin-aciklamasi

Tüm E-ticaret sitelerine uyumlu İYS iş ortağıyız. Son 7 Gün için  güncel müşteri izinlerinizin takibini yapabiliriz. 

Vatandaşlar  İleti Yönetim Sistemi Web, İleti Yönetim Sistemi Mobil, çağrı merkezi, kısa numara, kısa link ve e-Devlet kapısı üzerinden onay ve ret işlemlerini kolaylıkla yapabilecektir. Hangi yöntem tercih edilirse edilsin, tüm işlemler senkronize olarak diğer platformlarda da anında görüntülenebilecektir.

Şikâyet yönetimi:  Ticari elektronik iletilere ilişkin şikâyetler İleti Yönetim Sistemi Web, İleti Yönetim Sistemi Mobil, çağrı merkezi ve e-Devlet kapısı üzerinden doğrudan bakanlığa iletilecektir.  Şikâyetlere ilişkin süreçler hızlanacak, sonuçlanan her şikâyet için Hizmet Sağlayıcı Kanun çerçevesinde, arama, mesaj, e-posta vb. araçları kullanarak ticari iletişim sağlayan Gerçek ve Tüzel Kişiler Hizmet Sağlayıcılara ve vatandaşlara bilgi verilecektir.  Düzenlemeye aykırı hareket edenlere 50.000 TL ye kadar idari para cezası uygulanacaktır.     https://iys.org.tr/

Siz de Ticari elektronik ileti yönetim sistemi (İYS) ile Ticari elektronik ileti onayı alınmasına, reddetme hakkının kullanılmasına ve şikâyet süreçlerinin yönetilmesine imkân tanıyan bu sistemin detayı olan Mesaj kanalı, Eposta kanalı, Arama kanalı okuma ve yazma izninlerinizin sisteme entegrasyonu için  [tıklayınız].